Elaborati 1

Shko poshtë

Elaborati 1

Mesazh  nasermorina prej Wed Feb 03, 2010 12:31 am

SH.M.T “ MEHMET ISAI “ LËNDA :
GJILAN MEKANIKA TEKNIKEDrejtimi i Ndërtimtarisë KANDIDATI ...............................................................KL. X 1N

D E T Y R A Nr. 1Për sistemin e dhënur të forcave konkurrente të caktohet intensiteti, drejtimi dhe kahja e rezultantes .
Detyra të zgjidhet me metodën grafike- metoda e paralelogramit të forcave ,
metoda e shumkënshit të forcave dhe me metodën analitike

F1=..........KN α =..........º
F2=..........KN β =..........º
F3=..........KN γ =..........º
F4=..........KN θ =..........º
më………………
Afati i fundit i dorzimit të detyrës më……………………

Profesori i lëndës: Naser R. MORINA

nasermorina

Numri i postimeve : 5
Join date : 28/01/2010
Age : 55
Location : Gjilan, Republikae Kosovës

Shiko profilin e anëtarit http://WWW.ENG.projekt.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi